Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/hosting_users/worldmapfinder/www/Library/Class/RecordsetClass.php on line 443

Warning: mysql_num_fields(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/hosting_users/worldmapfinder/www/Library/Class/RecordsetClass.php on line 444
Metro - Mapa Pekingu- Peking - Vyhledávání na mapě světa
Metro - Vítejte na stránkách WorldMapFinder, Vyhledávání Mapa Pekingu. Politické, reliéfní, slepé, satelitní a online mapy světa.

Peking - Mapa Pekingu

Peking je hlavní město Čínské lidové republiky. Jakožto centrálně spravované město na úrovni provincie podléhá přímo ústřední vládě. V Pekingu, který je po staletí správním a kulturním centrem země, se nachází proslulé náměstí Nebeského klidu či Zakázané město, komplex paláců a chrámů odkud dříve vládli čínští císařové. Celkový počet obyvatel Pekingu v dnešní době přesahuje 17 miliónů. V roce 2008 Peking hostil XXIX. letní olympijské hry.

Metro v Pekingu - Metro

Metro v Pekingu má poměrně rozsáhlou síť sestávající se z patnácti linek. Třináct z nich provozuje státní společnost Beijing Mass Transit Railway Operation Corporation Limited, dvě provozuje Beijing MTR Corp., společný podnik státu a hongkongské MTR Corporation, která se podílí také na metru v Londýně, v Stockholmu, v Šen-čenu a v Melbourne.

První linka byla otevřena v roce 1969 a dnes je na patnácti linkách o celkové délce 372 kilometrů dohromady 192 stanic. V rámci pevninské Číny se jedná o nejstarší metro. Z hlediska délky sítě je celosvětově čtvrté největší po metru v Šanghaji, v Londýně a v Soulu, z hlediska ročního množství přepravených cestujících je celosvětově čtvrté největší po metru v Tokyu, v Soulu a v Moskvě.

Metro je v provozu po většinu dne, noční přestávka je zhruba mezi jedenáctou večerní a pátou ranní.